• Wiwat 3 MAJA !

• W dniu dzisiejszym, w uroczystym apelu przypomnieliśmy o zbliżających się świętach majowych. Uczniowie wysłuchali historii świąt: 1 Maja - Święto Pracy, 2 Maja - Dzień Flagi Narodowej oraz 3 Maja - Święto Narodowe - Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowały dzieci z klasy II wraz z wychowawczynią panią Joanną Bobryk. Dzięki występom uczniów  będziemy godnie obchodzić święta majowe. Bardzo dziękujemy!

• Festiwal Piosenki Ekologicznej - Kornica 2022

• 28 kwietnia 2022 r. nasi uczniowie wzięli udział w IV Powiatowym Festiwalu Piosenki Ekologicznej  w Kornicy    pt. „Dla Ciebie Ziemio Śpiewamy”. Wszyscy wróciliśmy z występów bardzo zadowoleni. Przygotowane utwory wykonane zostały wspaniale. Przywieźliśmy wyróżnienie, III miejsce oraz ciekawe nagrody.  Nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali się z piosenką „Ziemia to wyspa zielona”. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i życzliwą atmosferę. Uczniowie wraz z opiekunkami – p. Katarzyną Sawczuk oraz Anną Hawrysiuk.

• Asy w Jedynce

• Asy w Jedynce to konkurs organizowany dla uczniów klas ósmych przez I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie. Wykazali się wiedzą z różnych przedmiotów oraz umiejętnościami sportowymi. Chociaż nie udało się zająć czołowych trzech miejsc, to dobrze czuli się wsród innych uczniów i społeczności liceum. Przywieźli ze sobą dobre wspomnienia z rywalizacji.

• Dzień Ziemi 2022

• Do świętowania Dnia Ziemi przygotowywaliśmy się od kilku tygodni. Uczniowie klas VII-VIII pisali listy, klas IV-VI wiersze na cześć Matki Ziemi. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-III - malowani dla Niej przepiękne plakaty, obrazy itp. Dzisiaj przyszedł czas na prezentowanie swoich prac. Rysunków, wierszy i listów było dość dużo. Chętni autorzy zaprezentowali publicznie swoje prace- popłynęło wiele miłych słów na cześć Matki Ziemi. Uczennice klas starszych przedstawiły wszystkim zebranym wiele ciekawostek na temat tego jak często bezmyślnie niszczymy Ziemię i jak każdy z nas może Jej, a także nam wszystkim pomóc. Występy przeplatane były pięknymi piosenkami w  wykonaniu uczniów klasy 0, I, V i VI. Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że przyszłość naszej planety zależy od każdego z nas. Musimy pamiętać o tym, że Ziemię mamy tylko jedną i że nie możemy podcinać gałęzi, na której sami siedzimy. Niech Dzień Ziemi będzie nie tylko raz w roku, dbajmy o Nią każdego dnia. Uroczystość przygotowała K. Sawczuk

• Wycieczka do Warszawy

• Dnia 20 kwietnia 2022 r. uczniowie klas II - VII udali się do Warszawy. Odwiedzili Zamek Królewski oraz Centrum Nauki Kopernik. Obejrzeli sztukę teatralną pt. "Piotruś Pan". Przywieźli ze sobą niezapomniane wrażenia, którymi chcą się podzielić na poniższych zdjęciach. Zobaczcie Państwo sami!

• KONKURS!

• Sejm Rzeczpospolitej Polskiej rok 2022 ustanowił rokiem twórcy „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” Józefa Wybickiego w związku z 225. rocznicą powstania „Mazurka Dąbrowskiego” oraz 95. rocznicą ustanowienia pieśni jako hymnu narodowego.

W związku z tym wydarzeniem ogłasza się konkurs na najpiękniej napisany tekst naszego hymnu.

Cele konkursu:

ü  uwrażliwianie na bohaterów narodowych i dziejowe wydarzenia w historii ojczyzny,

ü  rozbudzanie szacunku do ojczyzny i symboli narodowych,

ü  utrwalanie znajomości tekstu hymnu narodowego,

ü  rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki pięknego pisania,

ü  rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,

ü  rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

ü  kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju,

ü  odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów,

ü  uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Zasady uczestnictwa:

ü  konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-8, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8,

Organizacja konkursu:

ü  uczniowie klas 1-3 piszą jedną zwrotkę oraz refren hymnu,

ü  uczniowie klas 4-8 piszą tekst dwóch zwrotek oraz refren hymnu.

Kryteria oceny prac:

Oceny zadań dokonuje Komisja Konkursowa, która podczas oceny prac uwzględnia:

ü  ogólne wrażenie estetyczne,

ü  czytelność, estetykę, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu,

ü  poprawność ortograficzną i interpunkcyjną,

ü  właściwe łączenie liter,

ü  równomierne położenie liter.

Prace należy złożyć u p. Anny Hawrysiuk do dnia 27 kwietnia 2022r.

Laureaci otrzymają upominki oraz dyplomy.
            Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy- podziękowania.

• Przedszkolny Konkurs na "Najładniejszą pisankę wielkanocną".

• W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty konkurs na " Najładniejszą pisankę wielkanocną" W konkursie wzięły udział dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego. Wszystkie pisanki  były piękne i zasłużyły na podziw całej społeczności szkolnej. Autorzy wyróżnionych pisanek otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkie dzieci zostały poczęstowane wielkanocnymi słodkościami. Dziękujemy!