• Drelów 2024

• 17 stycznia 2024 r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły, pan Dyrektor Wojciech Wawryniuk oraz opiekun pocztu pani Katarzyna Sawczuk, wzięli udział w Uroczystości Dnia Patronów Szkoły zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie. Uroczystość rozpoczęła się zapaleniem zniczy pod tablicą upamiętniającą miejsce męczeństwa Unitów. Następnie została odprawiona  uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej Grzegorz Suchodolski. Po mszy przenieśliśmy się do Sali GCK w Drelowie, gdzie obejrzeliśmy piękny spektakl teatralny „Ścieżką do Boga” w wykonaniu uczniów, absolwentów, nauczycieli i innych aktorów związanych z drelowską szkołą. Po zakończeniu spektaklu ks. Biskup Grzegorz Suchodolski w imieniu Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, mianował Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Olszance Przewodniczącym Rady Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Unitów Podlaskich. Jednocześnie ks. Biskup podziękował pani Annie Teresie Kowalczyk – dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Wohyniu za przewodzenie wyżej wymienionej Radzie, przez dwie ostatnie kadencje.

Dalsza część uroczystości odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Drelowie.
            Tu wręczono nagrody i podziękowania uczniom i ich opiekunom , za wzięcie udziału
            w konkursie plastycznym „Gdy myślę … Unici” zorganizowanym z okazji 150 Rocznicy Męczeństwa Unitów Podlaskich. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. I, II, III i IV naszej szkoły. Miejsce III w kategorii klas I – III zajęła Agnieszka Jaszczuk uczennica kl. III, opiekun p. Anna Hawrysiuk. Wyróżnienie w kategorii kl. IV – VIII otrzymała Hanna Stelmach, opiekun p. Joanna Bobryk. Uczniami, którzy wzięli udział w konkursie opiekowała się również pani Justyna Piekarska. Przy suto zastawionych stołach, pełnych różnych smakołyków, odbywały się wystąpienia, przemowy, wspomnienia gospodarzy i zaproszonych gości.

• Choinka 2024

• 13 stycznia 2024 roku odbyła się w naszej szkole przygotowana przez Radę Rodziców huczna zabawa choinkowa.  Do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście Rodzice oraz Pan Wójt Gminy Olszanka. Wstępem do zabawy choinkowej były występy dzieci z punktu przedszkolnego oraz klas 0-III. Zabawę prowadził DJ Waldek. Na choince nie zabrakło również Mikołaja, który wręczył dzieciom paczki.Rodzice przygotowali dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek.  Wszyscy bawili się świetnie. Serdecznie dziękujemy Organizatorom.

• Dzień Babci i Dziadka

• "W zimowej aurze z Babcią i Dziadkiem" to tytuł przedstawienia, które zaprezentowali swoim babciom i dziadkom uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas 0 - III. W dniu dzisiejszym do naszej szkoły na zaproszenie uczniów tłumnie przybyły Babcie oraz Dziadkowie. Po inscenizacji dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Zwieńczeniem uroczystości był  wspólny poczęstunek.

• "Święta tuż, tuż"

• Dnia 12 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Sprawiły to Przedszkolaki wraz z rodzicami w ramach dnia otwartego, podczas którego piekły pierniczki. Poprzedziło je wspólne zaśpiewanie "Piernikowej piosenki". Dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste ręce. Poznały też składniki niezbędne do przygotowania ciasteczek. Kiedy ciasto było gotowe przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy - wałkowały ciasto, wycinały kształty a następnie je ozdabiały. Kolejnym zadaniem było wykonanie świątecznego skrzata ze skarpetki. Dla niektórych było to nie lada wyzwanie ale dzięki współpracy wszystkim udało się go wykonać. Dzieci zadowolone z możliwości udziału rodziców w ich przedszkolnym dniu czekają na kolejny dzień otwarty. 😀

W środę 13 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Tematem zajęć były "Ozdoby świąteczne", na początku wspólnie razem rozmawialiśmy o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, o tradycjach z nimi związanych, wspólnie rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki. Kolejnym punktem spotkania była wspólna praca dzieci rodziców, tworzyliśmy piękne stroiki bożonarodzeniowe i ozdabialiśmy pierniczki. Była bardzo mila atmosfera, dzięki której mogliśmy wspólnie porozmawiać i miło spędzić czas.

14 grudnia w klasach 1-3 zapanowała magiczna atmosfera świąt. Uczniowie, w towarzystwie swoich rodziców, wyruszyli w podróż przez trzy wyjątkowe świąteczne stacje. Pierwsza z nich, nosząca nazwę "Jak w domu", była hołdem dla tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci wraz z rodzicami rozwiązując zagadki i dzieląc się historiami, podkreślały to, co najważniejsze w ich domach. Przy zatrzymaniu się na drugiej stacji, zatytułowanej "Świąteczne ozdoby", wszyscy wspólnie tworzyliśmy urokliwy stroik, który z pewnością ozdobił wigilijny stół w naszych domach. Ostatnią stacją był magiczny punkt zatytułowany "Przy wspólnym stole", gdzie wspólnie śpiewaliśmy kolędy, delektując się herbatką i pierniczkami. Ten dzień ukazał nam, jak niezwykle istotne jest wspólne spędzanie czasu i delektowanie się "chwilą". Chciałoby się zatrzymać ten moment, krzycząc z radości: "Chwilo, trwaj!".