• Spotkanie z panią Małgorzatą Nawrocką

• W dniu 12 lutego do naszej szkoły zawitała niezwykła osoba - pani Małgorzata Nawrocka. Małgorzata Nawrocka jest polską pedagog, dziennikarką oraz autorką kilkudziesięciu książek, scenariuszy teatralnych i szkolnych podręczników. Pisarka zasłynęła w mediach jako manifestantka swojego zdecydowanego sprzeciwu wobec publikacji, które jej zdaniem mają negatywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży.Pierwsze utwory Małgorzata Nawrocka napisała  z myślą o swojej córce, odkrywając w tworzeniu literatury dziecięcej wielką pasję. Jako pisarka zadebiutowała tytułem „Pacynki Faustynki”, który został opublikowany w zbiorze zatytułowanym „Piórka z podwórka”. Aktualnie Małgorzata Nawrocka posiada w swoim dorobku wiele utworów napisanych specjalnie dla najmłodszych czytelników, takich jak m.in. „Warkocze Maryi”, „Urodziny Księżniczki” czy też „Dlaczego święty jest uśmiechnięty?”.Obecnie pisarka uznawana jest za specjalistkę w zakresie tzw. zagrożeń duchowych, jakie niesie za sobą określona literatura. Do naszej szkoły Pani Małgorzata przyjechała, aby wygłosić prelekcje na temat zagrożeń ze strony mediów. Wizyta wybitnej pisarki była podzielona na kilka części. W pierwszej części Pani Nawrocka spotkała się z klasami młodszymi, później z klasami IV-VI, VII -VIII oraz z rodzicami i wszystkimi, którym na sercu leży dobro dziecka. Bardzo dziękujemy wspaniałemu gościowi za cenne wskazówki, jak mądrze korzystać z dobrodziejstw techniki. Dziękujemy również wszystkim osobom, które zaangażowały się w zaproszenie i godne przyjęcie naszego gościa. Szczególne podziękowania należą się naszej pani pedagog- pani Urszuli Domańskiej.

• Ach, co to był za bal

• Karnawał to czas na wesołą zabawę. Również w naszej szkole, 8 lutego odbył się bal karnawałowy dla klas PP -OP i I – III. W pięknie udekorowanej Sali pojawiły się postacie z różnych bajek i filmów. Wspaniale prezentowały się księżniczki, rycerze, żołnierze i klauni. Nie zabrakło policjantów i piratów. Pojawiła się też duża grupa różnorodnych zwierząt. Mnóstwo pląsów i świetna muzyka gwarantowały dobrą zabawę. W trakcie balu był również czas na słodką przekąskę i pączki. Czas spędzony w miłej atmosferze pozostanie na długo w naszej pamięci.

• "Zaelektryzowani" w naszej szkole.

• 7 lutego do naszej szkoły przybyła grupa "Zaelektryzowani", która pokazała naszej społeczności szkolnej, jak ciekawa jest fizyka i chemia. W bardzo prosty i atrakcyjny sposób, ale zrozumiały dla wszystkich, przedstawiono tajniki tych przedmiotów. W programie znalazły się zabawy z gazami (ciekły azot, powietrze), jak również wyjaśniono niektóre  zjawiska z fizyki i chemii.

• "Kryształowa Królowa Śniegu"

• Dnia 6 lutego dzieci z przedszkola, klasy 0 oraz klas 1-3 udały się do Łosic. Tam miały możliwość obejrzenia spektaklu muzycznego pt. "Kryształowa Królowa Śniegu", opartego na baśni Hansa Christiana Andersena. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy chłopca, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Za całe zło odpowiedzialna była Kryształowa Królowa Śniegu oraz jej sługa Garbus, którzy podstępnie wciągnęli Kaja w grę dobra i zła. Wspaniała gra aktorska porwała także naszych najmłodszych widzów, którzy wspierali Gerdę w pokonywaniu wyzwań mających na celu uwolnienie jej brata. Na zakończenie czekała nas miła niespodzianka: wspólne zdjęcie z aktorami.