• Zaproszenie

• Wszystkich uczniów szkół podstawowych Gminy Olszanka, którzy chcą zaprezentować swój talent artystyczny, zapraszamy do wzięcia udziału w

Gminnym Przeglądzie Talentów
            „MUZYKA, TANIEC, ŚPIEW”

Termin: 19 marca 2023

Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Unitów Podlaskich w Olszance

Kategorie: Zespoły i soliści.

Przygotujcie występ ( 2 utwory, piosenki  lub układy taneczne), namówcie swoje koleżanki i swoich kolegów oraz zgłoście się do wychowawcy lub  nauczyciela muzyki, aby się zapisać.

Badania naukowe dowodzą, że muzyka i taniec sprzyjają ogólnemu rozwojowi dziecka, zarówno w sferze fizyczno–motorycznej, intelektualnej, emocjonalnej, estetycznej oraz społecznej.

Taniec, dostarcza dzieciom  wiele radości, gdyż zaspakajają naturalną potrzebę ruchu - rozładowuje energię.

Muzyka i śpiew, tworzą nastrój, kształtują naszą wrażliwość, pozwalają nam przekazywać emocje
            i uczucia, rozwijają pasje i zainteresowania – ubogacają nas wewnętrznie.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

• Walentynki 2023!

• Walentynki są 14 lutego. My postanowiliśmy ten dzień świętować dzisiaj czyli 10 lutego. Zapewne wszyscy wiedzą, że kolor czerwony najbardziej oddaje charakter tego dnia, dlatego w naszej szkole właśnie on dominował w tym dniu. Dodatkowo były wręczane kartki walentynkowe.

• Aktualności kl."O"

• Dnia 11.01.2023r odbyły się warsztaty brolekowe dla klas „0”, „PP”, I-III. Dzieci same ozdabiały wybrane przez siebie breloki, które następnie wręczyły swoim kochanym babciom i dziadkom na szkolnej uroczystości z okazji ich święta.

Dnia 6 lutego Pan Dyrektor  ogłosił wyniki konkursu „Moja ulubiona przeczytana książka”. Konkurs skierowany był dla dzieci z klas „0”, „PP”, organizatorem była p. Paulina Żeberek. Zwycięzców konkursu wyłoniła Rada Rodziców. I miejsce zdobył Wiktor Chwedoruk za pracę pt. „Gdzie jest Nemo”, II miejsce zdobyła Klaudia Mikołajczuk za pracę pt. Koza róża”, II miejsce otrzymała Maja Filipiuk z pracą pt. „Kraina Lodu”. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe a także coś słodkiego. Pan Dyrektor  zapraszał również do kolejnych konkursów , które zostały zorganizowane: „Konkurs Talentów” i „Konkurs Ekologiczny” dla klas starszych. Zapraszamy do udziału.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 6 lutego uczniowie klas 1-3 w ramach Klubu Młodego Programisty uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych online  "Bądź bezpieczny w internecie!". W ramach zadań, które zostały zaproponowane przez prowadzącą, dzieci wykonały własne emotikony oraz avatary. Nie zabrakło również informacji jak bezpiecznie korzystać z Internetu.