• Teatr w sali lekcyjnej

• W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4 i 5 obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Wojnokraka" transmitowane online na żywo przez Teatr Pinokio z Łodzi. Dzięki nowoczesnej technologii mieliśmy okazję uruchomić naszą wyobraźnię i przenieść się do świata widzianego oczami dzieci. Wciągnęła nas historia spotkania i relacji pomiędzy dziećmi z Polski i Ukrainy. „Wojnokraka” okazała się także być opowieścią o byciu „nowym” na podwórku, o potrzebie komunikacji i przyjaźni.  Produkcja poruszyła nasze dusze i wzbogaciła o nowe przemyślenia na temat wojny oraz "pokonywania potworów".

• "Ekozdzisław i jego dobre rady na odpady" - teatrzyk

• Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ziemi. Z tej okazji 18 kwietnia 2023r. zaprosiliśmy do naszej szkoły Studnio Artystyczne AKADA, które wystawiło naszym wychowankom przedstawienie pt. „Ekozdzisław i jego dobre rady na odpady”. Podczas teatrzyku mogliśmy poznać historię Karolinki Hultajskiej, któr nie była grzeczną dziewczynką, nie dość, że uciekała z lekcji to jeszcze śmieci rzucała gdzie stała. Nie dziwne więc, że współpracę z nią podjął Lord Niedbajło - właściciel Firmy Sprzątającej "Gdzie Popadło". Ta firma sprzątająca to sprzątanie miała tylko w nazwie, bo nie zajmowała się ani sprzątaniem, ani segregacją odpadów. Na szczęście Eko Zdzisław i Matka Natura pokazali dzieciom, jak należy segregować śmieci. Karolinka szybko zrozumiała swój błąd i zaczęła postępować właściwie. Wszystkie dzieci podczas trwania teatrzyku wykazały się ogromną wiedzą na tematy w nim poruszane. To wielki sukces, bo my - dorośli, możemy mieć pewność, że przyszłe pokolenia ulżą Matce Ziemi i pozostawią ją czystą i pachnącą.

• Klocki i jajka. Rozstrzygnięcie konkursu

• 5 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs na "Jajko wielkanocne z klocków". Wszystkie  prace były bardzo pomysłowe, dlatego trudno było wybrać te na podium. Tym razem wyboru dokonywali przedstawiciele rodziców, uczniów i nauczycieli. I tak: I miejsce zdobyła Agnieszka Jaszczuk z klasy 2, II - Wiktor Chwedoruk z klasy "0", a III miejsce przypadło Wojtkowi Ciołkowi z klasy I. Pozostałym uczestnikom przyznano wyróżnienia. Każde z dzieci dostało drobny upominek. Konkurs został zrealizowany w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

• Kapelusz Pani Wiosny

• 5 kwietnia Pan Dyrektor wręczył nagrodę dla Oliwii Romaniuk z klasy "0" za największą liczbę polubień na szkolnym profilu Facebook kapelusza Pani Wiosny. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.