• Noc w szkole.

• 13 maja w naszej szkole wspólnie spędzaliśmy popołudniowy i wieczorny czas pod hasłem ,,Filmowej nocy w szkole”. Nasi uczniowie z kl. IV-VIII mieli okazję nie tylko uściślić swoje więzi koleżeńskie, ale także w niekonwencjonalny sposób ,,oswoić” się ze szkołą. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i zapewne za jakiś czas powtórzymy ,,nocowankę”.

• Egzamin ósmoklasisty.

• Zaczęło się! Uczniowie klasy VIII piszą w dniach 24 - 26 maja 2022 r. swój pierwszy, ważny egzamin w życiu. Życzymy im, aby osiągnęli jak najwyższe wyniki ze wszystkich części egzaminu ósmoklasisty. POWODZENIA!

Dzień trzeci egzaminu - język nowożytny.

• Wycieczka na Farmę Iluzji

• 23 maja 2022 roku dzieci z przedszkola, klasy „0” i uczniowie klasy pierwszej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki. Farma Iluzji to wyjątkowy park rozrywki łączący w jednym miejscu trzy światy: iluzji, nauki i zabawy. Na urokliwym leśnym terenie uczniowie zobaczyli zadziwiające atrakcje. Każda z tych atrakcji oznaczała przygodę, zagadkę lub zadanie do rozwiązania, czyli najlepszą formę edukacji – poprzez zabawę.

W parku można było dostrzec wiele niesamowitych budowli, gigantyczne zabawki oraz miejsca pełne magii. Wiele emocji wzbudził u uczniów Zakręcony domek. Ciekawym przeżyciem było wejście do Pokoju Amesa oraz do Latającej Chaty Tajemnic. Atrakcją wycieczki było szukanie wyjścia z wiklinowego labiryntu. Dodatkowo można było bawić się na na karuzelach i placach zabaw.

Na każdym kroku doświadczaliśmy rzeczy niezwykłych: kran zawieszony w powietrzu, w którym woda pokonuje siłę grawitacji i płynie do góry, lewitujące piłeczki, Tunel Zapomnienia, Lustrzany Labirynt, Studnia Nieskończoności i wiele innych atrakcji. Jednym słowem mnóstwo eksponatów i instalacji, które niejako zaprzeczają naszym zmysłom, tworząc świat iluzji, tajemnicy.

Pomimo obawy o pogodę, wycieczka okazała się niezwykłą przygodą, w czasie której dzieci poznały wiele niesamowitych iluzji. Wyjazd był świetnym połączeniem miłej zabawy i atrakcyjną formą edukacji.

• TEATR W SZKOLE!

• 12 maja uczniowie klasy IV i V razem  z wychowawcami obejrzeli sztukę teatralną pt. "Opowieści z Narni. Lew, czarownica i strara szafa". Przedstawienie przygotowali w formie online, aktorzy teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Transmisja możliwa była dzięki relacji TVP Lublin. Wszyscy w skupieniu i z dużym zainteresowaniem śledzili przygodę młodych bohaterów z powieści C.S. Lewisa. Znakomita gra aktorska oraz przedstawiona historia, pozostaną na długo w naszej pamięci.