• "Góra grosza" w 2023 roku

• 25 stycznia w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka w ramach akcji ,,GÓRA GROSZA”. Dziękuję wszystkim za wsparcie dla potrzebujących swoimi groszami (i nie tylko). Udało nam się zebrać 203,80 zł.

• Dzień na niebiesko.

• 26 stycznia 2023 r. postanowiliśmy przyjść do szkoły ubrani na niebiesko. Troszkę zrobiło się jak w wiosce Smerfów uśmiechnieta buźka

• CHOINKA SZKOLNA - Ach co to był za bal !

• 28 stycznia bawiliśmy się wspólnie podczas zabawy choinkowej. Imprezę rozpoczęły występy taneczno-muzyczne przygotowane przez najmłodszych uczniów. Następnie zaczęły się tańce, zabawy i konkursy przygotowane przez Dja Valdiego. Nawet Święty Mikołaj wpadł na chwilę do naszej szkoły by rozdać małe prezenty uczniom. W zabawie uczestniczyli także rodzice i nauczyciele. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie i na długo zapamiętamy te chwile.

• Międzynarodowy Dzień LEGO

• Dnia 28 stycznia duński twórca Ole Kirk Christiansen opatentował pomysł na ten sławny, ikoniczny klasyczny klocek LEGO z ośmioma wypustkami. W 2023 roku obchodzimy 65 lat od tamtego wydarzenia, ciesząc się z najlepszych zestawów klocków, które towarzyszą nam na co dzień.
            Jak świętować ten dzień? Można obejrzeć filmy z bohaterami LEGO lub ciekawiej, usiąść do wspólnej zabawy klockami! Naszych uczniów nie trzeba zbytnio zachęcać do tej czynności - uczcili Międzynarodowy Dzień LEGO z wielkim zaangażowaniem :)

• WAŻNE !!!!

• 31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem:

Chcemy wygrać z sepsą!Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

W naszej szkole orkiestra WOŚP zagra w dniach 27 - 28 stycznia 2023 r. W tych dniach można będzie wesprzeć finansowo akcję wrzuceniem dowolnej kwoty do puszek wolontariuszy. Wolontariusze będą kwestować w szkole w piątek oraz w sobotę podczas choinki szkolnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

• Dzień Wesołego Kapcia

• 13 grudnia obchodziliśmy Dzień Wesołego Kapcia. Dzieci przyszły w swoich domowych, niepowtarzalnych kapciach. Było fajnie i wygodnie.

• Dzień Babci i Dziadka 2023

• W dniu dzisiejszym, w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie. W mury naszej szkoły przybyli dziadkowie i babcie, zaproszeni przez swoje wnuki. Dzieci pod kierownictwem swoim pań wychowawczyń, przygotowały przepiękną akademię poświęconą Dniu Babci i Dziadka. Były piosenki, tańce oraz wspaniałe życzenia, które każde dziecko złożyło swojej Babci i Dziadziowi. Do życzeń dzieci dołączyły własnoręcznie przygotowane drobne upominki.

Bardzo dziękujemy Babciom i Dziadziom za przybycie na dzisiejszą uroczystość i życzymy wszystkiego najlepszego na kolejne dni i lata.  Społeczność Szkoły Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Olszance.

• Drelów 2023

• 17 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z Panem Dyrektorem Wojciechem Wawryniukiem i Panią Katarzyną Sawczuk, udali się do Drelowa na spotkanie szkół noszących imię Unitów Podlaskich. Spotkanie rozpoczęło się od zapalenia zniczy pod tablicą  upamiętniającą miejsce męczeństwa Unitów Podlaskich. Nąstępnie zebrani goście, poczty sztandarowe i reprezentanci poszczególnych szkół wzięli udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył Jego Eminencja Biskup Henryk Tomasik. Uroczystości zakończył spektakl teatralny pt. "Bóg był ich miłością", odegrany na deskach GCK w Drelowie. Poniżej można zapoznać się z fotorelacją z tych uroczystości. Zapraszamy.

• Laboratoria przyszłości - warsztaty edukacyjne

•  Dnia 16 stycznia 2023 r., przedszkolaki oraz uczniowie kl. I- IV naszej szkoły, mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych  druku 3D, które zostały  przeprowadzone przez Agencję Szkolno- Przedszkolną „LUPUS”. Prowadzący warsztaty w bardzo interesujący sposób przekazał podstawowe informacje o zasadach drukowania 3D. Uczniowie usłyszeli  wiele nowinek związanych z drukami 3D w dużym formacie. Zobaczyli jak powstają modele trójwymiarowe. Dzieci mogły dotknąć wydrukowane przedmioty a za aktywny udział w zajęciach każdy uczestnik otrzymał dyplom. Następnie uczniowie wzięli udział w zimowej sesji zdjęciowej.

• Informacja

• Na prośbę Rodziców Szkolny Dzień Babci i Dziadka pod hasłem „Z kulturą mi do twarzy”- Folkowo dla Babci i Dziadka odbędzie się w poniedziałek 23 stycznia 2023 roku o godzinie 10.00.

• Choinka szkolna odbędzie się w sobotę 28 stycznia 2023 roku o godzinie 14.00.

• Spotkanie opłatkowe w klasach 1-3

• W czwartek tuż przed  najpiękniejszymi Świętami Bożego Narodzenia uczniowie z klas 1-3 razem z wychowawcami zasiadli do pięknie przystrojonego stołu i podzielili się opłatkiem. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, do którego dołączyły Pani Logopeda i Pani Pedagog.